pondělí 23. listopadu 2009

Christmas memories - new kit and a freebie!!!

Are you looking for a little bit different christmas kit, which will suit better to photos of your children than all the white snowy ones? Maybe you´ll like this one:-). Doodles, felt elements, stitches... Do you like it? It is on sale at my Scrapbird store from November 23 to 26th, so don´t miss it!!!
----------
Jak jsem slíbila, jsem tu s novým kitem. Pokud hledáte k vánočním fotkám svých raubířů něco jiného než zasněžené něžné kity, třeba se vám bude líbit tenhle:-). Kresbičky, plstěné elementy, šitíčka a spousta dalších zajímavých elošů... Líbí se? Koupit můžete na MMB, teď dokonce se slevou!Inspiration from my amazing CT:

MartinaSK:

Chaana:

Sonrisa:

Blanulak and Ravena:

Marie-dusicka and Sara:

Cate:

Andrea:

Blanka:


I have a small freebie for you - QP Christmas postcard.
----------
Mám pro vás malé freebko - QP vánoční pohled (oboustranný). Stačí jen doplnit fotku, vlastní text, a poslat do tisku:-).

Download here, password: pearls
Stahujte zde, heslo: pearls

And don´t forget to visit Blanulak´s blog for another free QP made with kit!
A nezapomeňte juknout ještě na blog Blanulak, kde si můžete stáhnout další free QP z tohoto kitu!

2 komentáře:

  1. Thank you! Your blog post will be advertised on the DigiFree Tagger Freebie search engine today (look for timestamp: 23 Nov [LA 04:00pm, NY 07:00pm] - 24 Nov [UK 12:00am, OZ 11:00am] ).

    OdpovědětVymazat
  2. Thank you so much for this Freebie. I want to let you know that I posted a link to your blog in CBH Digital Scrapbooking Freebies, under the Page 8 post on Nov. 24, 2009. Thanks again.

    OdpovědětVymazat