úterý 24. srpna 2010

Fantastic summer collab and new calendars!

Are you prepared for new products? I´m coming with summer collab, new calendars and frame clusters!

I´d like to show you my Calendar 2011 Quick Pages! It´s monthly calendar and in the pack you´ll find 2 sets - one (12+1 page) with colour background and one (12+1 page) with white background. Available in English, German and Czech version. Everything is made with ad77design´s kits and overlays.
Calendar 2011 Frames clusters are clusters from this calendar - packed separately - so you can use them for your original calendar or creating any layout.
Quick page calendar is only for personal use, cluster frames are S4h/S4O friendly.

From Friday 27/8 to Sunday 29/8 are at MScraps new products on sale 20%. And for a limited time you´ll get the Calendar 2011 Frame clusters as a free gift with purchase of any version of Calendar 2011 Quick pages!

Calendar 2011 Quick Pages - měsíční quick page kalendář na rok 2011 už je tady! Můžete si vybrat mezi českou, anglickou a německou verzí, každá obsahuje 2x13 stran - šablon (kalendář dostanete ve dvojím provedení - s barevným a s bílým pozadím). Vše vyrobeno z materiálů ad77design - kitů a overlays.
Calendar 2011 Frames clusters je element pack clusterů z kalendáře - pro použití na normální ločka i pro ty, kteří si chtějí udělat kalendář s vlastním číselníkem.
Quick page kalendář je jen pro osobní použití, clustery je možno použít na S4H/S4O.
Po omezenou dobu při koupi Calendar 2011 Quick Pages dostanete k němu automaticky Calendar 2011 Frame clusters zdarma!
Zakoupit můžete jak na MScraps, tak za korunky na Scrapuj.cz.


And finally - I´m so happy I could show you collab created with EloDesigns! It´s named Kiddish Summer and full of funny and colorful elements. Contains 100 elements and 16 papers!

A nakonec - jsem moc ráda, že vám můžu představit collab, který vznikl společně s EloDesigns. Jmenuje se Kiddish Summer, je plný veselých a barevných elementů - obsahuje 100 elementů a 16 papírů. Nelze jej bohužel zakoupit za korunky, v prodeji bude jen na MScraps.


CT pages:
jiruska

hannahb, pacina

yogovonne, dagi

kacir, renatap

Žádné komentáře:

Okomentovat